הסבר כללי על סדנאות וכיתות אמן

המעוניינים בסדנאות קינבאקו (קינבקו) או/ו כיתות אמן, מוזמנים לכתוב לאימיל [email protected] את הפרטים הבאים: סוג הסדנא שמעניינת אתכם והחומר אותו הייתם מעוניינים לקבל, ימים / שעות מועדפים לסדנא, האם מעדיפים סדנא חד פעמית או שמעוניינים בסדרת סדנאות שתכסה כמות מסוימת של חומר. ניתן לשלב סדנה עם הופעה וניתן להזמין סדרה של סדנאות. עלויות ידונו מול המארגנים בהתאם לאופי הסדנה וכמות המשתתפים.

לשיעורים אישיים הקליקו כאן

סילבוס לדוגמה לסדנאות וכיתות אמן

בסדנאות הקינבאקו (קינבקו) נראה כיצד שיבארי (Shibari,縛り) הופך לקינבאקו (Kinbaku, 緊縛) בעבודת קרקע (newaza, 寝技) תוך כדי תקשורת בלתי מילולית, משחקי בושה (shuuchinawa, 羞恥縄) וכאב (semenawa, 責縄), וכיצד מועצם הקינבאו בסספנשן (tsuri,吊り). בכל ההדרכות מושם דגש על בטיחות בהתאם לחומר הנלמד.
סדנאות מקנות ידע והכרות כלליים בחומרים השונים מכלל הרמות, הרחבת הדעת על מנת לסייע במעבר לקינבאקו יותר משמעותי – והן אינן תחליף לשיעורים אישיים בהם נוכל לרדת לפרטים בהתאם לצרכים הספציפיים של כל אדם ואדם. עוד על שיעורים אישיים כאן.


 • קשרים בסיסיים

  • קשירת גפה אחת (single column tie): יד, רגל, ירך, אגן, וכל איבר שהוא.
  • קשירת 2 גפיים (double column tie): ידיים, זרועות, רגליים, ירכיים, יד ורגל, 2 אנשים שונים, ועוד.

  כאשר מיישמים קשירות פשוטות אלו כחלק מקינבאקו (קינבקו), בעמידה ובישיבה (seiza, 静坐), הן הופכות למורכבות עד מאוד ודורשות מיומנות גבוהה, הן בקריאת שפת הגוף של הנקשרת והן ביכולות הקושר לאלתר ולקשט תוך כדי שמירה על מגע ואנרגיה הולמת.

  במסגרת המפגשים ננסה להראות את כל אלו למשל: כאלתור בחבל אחד (ichinawa, 一縄) לצורך תקשורת – זרימה – אנרגיה – מגע (בנוסף ל shuuchinawa ו semenawa), קשירת הארנב (bunny tie) מלפנים או מאחור, קשירות א-סימטריות של הגפיים, קשירות החושפות אברים מוצנעים לצורך הנאה מינית, וכדומה.

  קשירות מורכבות ברמת מתחילים

  • פוטומומו בסגנון מסורתי (futomomo, 太腿): קיפול הרגל וקשירתה לצורך תקשורת – זרימה – אנרגיה – מגע – בושה. פוטומומו המשולב נכון בעבודת הקרקע (newaza) מביא לשיאים חדשים.
  • טקטקוטה 2 חבלים: (takatekote, 高手小手): הקשירה האייקונית ביותר המזוהה עם שיבארי וקינבאקו (קינבקו) בה הידיים מאחורי הגב יוצרות צורת קופסא כאשר שאר החבלים מלופפים סביב החזה. אנו מלמדים תחילה את הגרסה המסורתית בסגנון (Osada-ryu 長田流) המורכבת מיותר מ 60 מהלכים המשלבים טכניקה ודיוק מושלמים יחד עם תקשורת, מגע, אנרגיה והנאה לקושר ולנקשרת גם יחד. לאחר מכן ניתן לשלב את הטקטקוטה בעבודת קרקע עם פוטומומו.
  • טקטקוטה 3 חבלים (takatekote, 高手小手): החבל השלישי מתווסף על הטקטקוטה הבסיסית והופך את המבנה ליציב כבטון. אנו נלמד את הגרסה המסורתית של החבל השלישי בסגנון (Osada-ryu 長田流) המשלב אלמנטים מבניים וקישוטיים. מבנה זה הוא אחד הבסיסים החשובים בעולם הקינבאקו (קינבקו), ביצוע מושלם של טקטקוטה היא משימה לא פשוטה כלל ונדרשות שעות רבות של אימונים נכונים תחת הדרכה והשגחה מקצועית. שליטה בטקטקוטה מעידה על יכולותיו של הקושר וביצוע מושלם בזמן סביר מהווה (בדרך כלל) תנאי להרשמה לסמינרים מתקדמים בארץ ובעולם.
   טקטקוטה 3 חבלים כאשר הידיים מלפנים, מתאימה לסספנשן מסוג – פנים למעלה (aomuke zuri, 仰向け吊り) ועל הצד  (yoko zuri, 横吊り). כאשר הידיים מאחור לסספנשן מסוג – על הצד (yoko zuri, 横吊り) וברמות גבוהות יורת גם מסוג פנים למטה ( Gyaku-ebi-zuri, 逆海老吊り) הוא הסספנשן ברמת הסיכון הגבוה ביותר.
  • טקטקוטה 3 חבלים לידיים גבוהות (takatekote, 高手小手): מדובר במבנה שונה לחלוטין בו המרכז אינו קיים כמו בטקטקוטה רגילה אלא מתהווה תוך כדי תנועה. מבנה זה מעולה לסוגי הסספנשן בדומה לטקטקוטה.
  • קשירות מעולם ההוג’וג’טסו (捕縄術) בגרסאות מעודנות – בעיקר אלו שנועדו להובלת אסירים, למשל Tengu, Hogohishi, כיצד לעצב למשל TK מודרנית בסגנון עתיק וכדומה.
  • נוספים – בהתאם לרמת הקבוצה.

  סספנשן למתחילים

  סספנשן מתיחס לתליית הנקשרת בעזרת חבלים כאשר כל או חלק ממשקל הגוף נתמך בהם. בסספנשן אנו מייצרים העצמה האנרגטית ותחושת ריחוף המעצימה את הספייס וחילופי האנרגיה. סספנשן נחשב לפעילות קצה וסיכונים בצידה כמו למשל נפילה או מעיכת עצבים. בסוגי הסספנשן שבהדרכת המתחילים אנו מלמדים את סוגי הסספנשן הפשוטים והבטיחותיים ביותר שהסיכון בהם מינימלי. סיכונים ופגיעות אפשריות מפורטים בפני המשתתפים המעוניינים לבצע פעילויות אלו והסספנשן נעשה בהשגחה צמודה של אחד הקושרים המנוסים.

  • סמי סספנשן (תלייה כאשר רוב משקל הגוף על הרצפה אבל חלק מהאיברים באוויר): במסגרת זאת נלמד כיצד לשלב עבודת קרקע עם הרמה של למשל רגל או יד, לצורך זרימה – אנרגיה – מגע – בושה וכדומה.
  • סספנשן (tsuri,吊り): במסגרת הדרכות אלו אנו נלמד את יסודות הסספנשן תוך כדי שימוש בטקטקוטה 3 חבלים, המוכרת גם כ TK3, כאשר הידיים מלפנים, לסספנשן מסוג פנים למעלה (aomuke zuri, 仰向け吊り) וזאת מכיוון שסספנשן זה הוא ברמת הסיכון הנמוכה ביותר.
   תוך כדי כך נעמוד על אספקטים של בטיחות, נלמד להכין את מיתרי התלייה (suspension lines) וכיצד לנעול אותם בצורה נכונה. נלמד על מערכת הרמה המקובלת 2:1 (pulley system) ודקורציה של מיתר התלייה.

  חומרים נוספים
  אני נוטה להכניס לסדנאות חומרים מתקדמים יותר על מנת לאפשר הרחבת הדעת והכרות נרחבת עם עולם הקינבאקו. למשל: חליל הידיים (shakuhachi 尺八縛り) בנוואצה (newaza, 寝技) עם חיבור לגוף / רגליים, סמי סספנשן בנוואצה (newaza, 寝技), הצגת טקטקוטה (takatekote, 高手小手) מסוגים של – 2,3,4,5 חבלים ועוד, רתמות חזה מאולתרות, הוג’ו-הישי, סספנשן מ 4 גפיים, רתמת חזה, סספנשן מרתמת חזה, סספנשן הפוך (ראש למטה) ועוד. חשוב להדגיש כי למרות העיסוק בחומרים אלו – אין אפשרות פרקטית להעביר את כל הנואנסים הרלוונטים ולכן סדנאות אינם תחליף לשיעורים אישיים.

  לשיעורים אישיים הקליקו כאן