בטיחות בקינבאקו

מעבר לכמה כללי אצבע התקיפים לכל סיטואציה ואמורים להיות ברורים לכל בעלי ההיגיון הבריא – קשה מאוד לתת “רשימת מכולת” של כללי בטיחות שיתאימו לכל סיטואציה. הרשת מלאה בכללי בטיחות בדרך כלל באנגלית. תרגמתי עבורכם (קינבאקו סמנאווה) רשימת עצות מאת Topologist מקים ומנהל Crash Restraint, רשימה זאת אמורה לכסות את הבסיס האלמנטרי שתקף בכל סגנון, אסכולה, גישה, לכל רמה ולכל פעילות. אבקש תשומת לב מיוחדת לעצב הרדיאלי בזרוע והאמה שהוא הפגיע ביותר מבין שלושת העצבים הראשיים שעוברים שם ובכלל תשומת לב מיוחדת לפגיעות עצביות שהן הנפוצות ביותר בשיבארי אך המוכרות פחות לקהל הרחב – סביר מאוד להניח שכל מי שעושה שיבארי/קינבאקו יום אחד יחווה/יגרום לפגיעה שכזאת.

 כעת נציג רשימה של קישורים המפרטים ומתארים כללי בטיחות, פגיעות נפוצות וכיצד להמנע מהם. אנו ממליצים לקרוא, להאזין ולצפות בקשב רב.
אם יש ברשותכם מידע נוסף אנא שלחו אלינו ונוסיף אותו בעמוד זה.

  • קבוצה בה קושרים/נקשרים מספרים על פציעות שנגרמו להם או שהם האחראים להיגרמם, לכל פציעה שמדווחת נלווה דיון ובעקבותיו תובנות מה היה אפשר לעשות אחרת על מנת להימנע מהפציעה ומכאן תובנות עתידיות שעוזרות לכולנו לקשור באופן יותר בטיחותי.
  • וידאו מאת Julie Fennell בו רופאים מסבירים על גוף המודל היכן האזורים המסוכנים מהם יש להימנע וכיצע ישפיעו פגיעות מסוגים שונים
  • בשנת 2012 הוציא אסינם סדרת סרטונים לימודיים בשם Tying people, not parcels (לקשור אנשים לא חבילות). הוידאו עצמו בתשלום אבל החלק של הבטיחות הועלה על ידי אסינם עצמו ליוטיוב על מנת לסייע ולעזור במניעת פציעות:

  • מספר סרטונים לימודיים המדגימים פגיעה בעצב הרדיאלי:
    • הסרטון הראשון מתאר מה שנקרא בשפה הרפואית “שיתוק ליל שישי” ( Saturday Night Palsy) המתייחס אל אדם שנרדם על כיסא כאשר ידו על נשענת הכיסא או Honeymoon palsy המתייחס לזוג כאשר האחד נרדם על זרועו של האחר. בסרטון מתוארת אישה שנרדמה על הכיסא, ניתן לראות את האנמנזה שלוקח המתמחה וכדאי להקשיב היטב לדבריו של הרופא (תרגום משמיעה): “העצב שלם אבל נפגע מהלחץ, הוא ירפא… ותוך כדי תהליך הריפוי התחושה ככל הנראה תחזור לפני התנועה, מה שיכלול עקצוצים, תחושת שריפה… אבל זה יעבור… חשוב לעשות פיזיותרפיה… אבל אנחנו מדברים על חודשים… הייתי אומר 3 עד 6 חודשים… תלוי במידת הנזק… החדשות הטובות הם שזה ירפא רק שזה ייקח זמן…”.

  • והנה קצת יותר מידע רפואי לחפרנים שבינינו:

  • הנה סרטון המתאר הכרות ראשונת לצורך שיבארי:

כתיבת תגובה