היכן לרכוש ציוד שיבארי

בשיבארי משתמשים בחבלים טבעיים, בדרך כלל ג’וט. חנויות “כלי הבית” ו”ציוד עבודה” אינם מחזיקים חבלים מתאימים. חבלים שאינם מתאימים בדרך כלל לא מחזיקים את הקשרים המקובלים בשיבארי, פוגעים בזרימה ובשליטה של הקושרים בחבלים, בלתי נוחים לנקשרים ובדרך כלל מעלים משמעותית את הסיכון לכוויות חבל.
חבלי שיבארי הם כאמור בדרך כלל ג’וט, שזורים (לא קלועים), עשויים משלושה רצועות כאשר בתפיסה המסורתית כל רצועה מורכבת ממספר חוטים (בערך 9) השזורים לאותו הכיוון, כאשר גם החוטים, גם הרצועות וגם חבל עצמו – אינם הדוקים. חבלים רבים המשווקים כחבלי שיבארי אמנם יכולים לשמש בשיבארי אך אינם אידאליים לפעילות שכן אינם עונים על כל הפרמטרים שאוזכרו. לפרטים נוספים ראו “חבלים למכירה“.

טבעות סספנשן, מתלים, רצועות
לא כדאי לרכוש ציוד זה בחנות לכלי עבודה אלא מחנויות המתמחות בתחום או מהיצרנים עצמם.יצרנים ידועים: Black Diamond, Mammut, Petzl. סוג הקרבינה השימושי בשיבארי הוא Oval.
לטבעות סספנשן ניתן להשתמש בטבעות אולימפיות עם תו תקן או להזמין טבעת סספנשן ייעודית, למשל מאחד היצרנים שהוזכרו.

פורושיקי (Furoshiki 風呂敷): בד יפני מסורתי המשמש בעולם השיבארי לעטיפה ושמירה על החבלים, ניתן להזמין מיצרנים יפניים או מאיבי.

טנגווי (Tenugui 手拭い): מגבת יפנית דקה המשמשת למטרות רבות. בשיבארי ניתן להשתמש בה על מנת לקשור את החבלים בייחד, כגאג, להצליף בעזרתה (כשהיא רטובה האפקט טוב יותר), לכיסוי עיניים וכדומה. ניתן להזמין מיצרנים יפניים או מאיבי.

כתיבת תגובה