סדנאות וכיתות אמן

 

הזמנות לסדנאות קינבאקו (קינבקו) וכיתות אמן מתפרסמות מעת לעת באתר ונשלחות בדואר האלקטרוני לרשימת התפוצה. 

לשיעורים אישיים הקליקו כאן

סדנאות וכיתות אמן

בסדנאות הקינבאקו (קינבקו) נראה כיצד שיבארי (Shibari,縛り) הופך לקינבאקו (Kinbaku, 緊縛) בעבודת קרקע (newaza, 寝技) תוך כדי תקשורת בלתי מילולית, משחקי בושה (shuuchinawa, 羞恥縄) וכאב (semenawa, 責縄), וכיצד מועצם הקינבאו בסספנשן (tsuri,吊り). בכל ההדרכות מושם דגש על בטיחות בהתאם לחומר הנלמד.


 • קשרים בסיסיים

  • קשירת גפה אחת (single column tie): יד, רגל, ירך, אגן, וכל איבר שהוא.
  • קשירת 2 גפיים (double column tie): ידיים, זרועות, רגליים, ירכיים, יד ורגל, 2 אנשים שונים, ועוד.

  כאשר מיישמים קשירות פשוטות אלו כחלק מקינבאקו (קינבקו), בעמידה ובישיבה (seiza, 静坐), הן הופכות למורכבות עד מאוד ודורשות מיומנות גבוהה, הן בקריאת שפת הגוף של הנקשרת והן ביכולות הקושר לאלתר ולקשט תוך כדי שמירה על מגע ואנרגיה הולמת.

  במסגרת המפגשים ננסה להראות את כל אלו למשל: כאלתור בחבל אחד (ichinawa, 一縄) לצורך תקשורת – זרימה – אנרגיה – מגע (בנוסף ל shuuchinawa ו semenawa), קשירת הארנב (bunny tie) מלפנים או מאחור, קשירות א-סימטריות של הגפיים, קשירות החושפות אברים מוצנעים לצורך הנאה מינית, וכדומה.

  קשירות מורכבות ברמת מתחילים

  • פוטומומו בסגנון מסורתי (futomomo, 太腿): קיפול הרגל וקשירתה לצורך תקשורת – זרימה – אנרגיה – מגע – בושה. פוטומומו המשולב נכון בעבודת הקרקע (newaza) מביא לשיאים חדשים.
  • טקטקוטה 2 חבלים: (takatekote, 高手小手): הקשירה האייקונית ביותר המזוהה עם שיבארי וקינבאקו (קינבקו) בה הידיים מאחורי הגב יוצרות צורת קופסא כאשר שאר החבלים מלופפים סביב החזה. אנו מלמדים תחילה את הגרסה המסורתית בסגנון (Osada-ryu 長田流) המורכבת מיותר מ 60 מהלכים המשלבים טכניקה ודיוק מושלמים יחד עם תקשורת, מגע, אנרגיה והנאה לקושר ולנקשרת גם יחד. לאחר מכן ניתן לשלב את הטקטקוטה בעבודת קרקע עם פוטומומו.
  • טקטקוטה 3 חבלים (takatekote, 高手小手): החבל השלישי מתווסף על הטקטקוטה הבסיסית והופך את המבנה ליציב כבטון. אנו נלמד את הגרסה המסורתית של החבל השלישי בסגנון (Osada-ryu 長田流) המשלב אלמנטים מבניים וקישוטיים. מבנה זה הוא אחד הבסיסים החשובים בעולם הקינבאקו (קינבקו), ביצוע מושלם של טקטקוטה היא משימה לא פשוטה כלל ונדרשות שעות רבות של אימונים נכונים תחת הדרכה והשגחה מקצועית. שליטה בטקטקוטה מעידה על יכולותיו של הקושר וביצוע מושלם בזמן סביר מהווה (בדרך כלל) תנאי להרשמה לסמינרים מתקדמים בארץ ובעולם.
   בטקטקוטה 3 חבלים כאשר הידיים מלפנים, מתאימה לסספנשן מסוג – פנים למעלה (aomuke zuri, 仰向け吊り) וכאשר הידיים מאחור לסספנשן מסוג – על הצד (yoko zuri, 横吊り).

  סספנשן למתחילים

  סספנשן מתיחס לתליית הנקשרת בעזרת חבלים כאשר כל או חלק ממשקל הגוף נתמך בהם. בסספנשן אנו מייצרים העצמה האנרגטית ותחושת ריחוף המעצימה את הספייס וחילופי האנרגיה. סספנשן נחשב לפעילות קצה וסיכונים בצידה כמו למשל נפילה או מעיכת עצבים. בסוגי הסספנשן שבהדרכת המתחילים אנו מלמדים את סוגי הסספנשן הפשוטים והבטיחותיים ביותר שהסיכון בהם מינימלי. סיכונים ופגיעות אפשריות מפורטים בפני המשתתפים המעוניינים לבצע פעילויות אלו והסספנשן נעשה בהשגחה צמודה של אחד הקושרים המנוסים.

  • סמי סספנשן (תלייה כאשר רוב משקל הגוף על הרצפה אבל חלק מהאיברים באוויר): במסגרת זאת נלמד כיצד לשלב עבודת קרקע עם הרמה של למשל רגל או יד, לצורך זרימה – אנרגיה – מגע – בושה וכדומה.
  • סספנשן (tsuri,吊り): במסגרת הדרכות אלו אנו נלמד את יסודות הסספנשן תוך כדי שימוש בטקטקוטה 3 חבלים, המוכרת גם כ TK3, כאשר הידיים מלפנים, לסספנשן מסוג פנים למעלה (aomuke zuri, 仰向け吊り).
   תוך כדי כך נעמוד על אספקטים של בטיחות, נלמד להכין את מיתרי התלייה (suspension lines) וכיצד לנעול אותם בצורה נכונה. נלמד על מערכת הרמה המקובלת 2:1 (pulley system) ודקורציה של מיתר התלייה.

  לשיעורים אישיים הקליקו כאן